Home/Події та новини
Події та новини2019-04-13T08:31:05+02:00

Штучна голова для акустичних досліджень

Куратори: аспірант О. Дворник та магістр М. Миронов, проф. А. Продеус, активні учасники – студенти 3-4-го років навчання.

Стадія проекту: розпочато.

В Лабораторії акустичної експертизи та корекції кафедри акустики та акустоелектроніки створено апаратно-програмну систему “Штучна голова для акустичних досліджень”. Призначення голови – вимірювання бінауральних (двоканальних) імпульсних характеристик приміщення, що дозволить серифікувати приміщення, тобто робити висновки про придатність приміщень для мовних та музичних презентацій.
Ще одне можливе застосування штучної голови – тестування навушників.

Як видно із наведеного фото, штучна голова кріпиться до верхівки ящика, який імітує торс людини. Біля вух штучної голови розміщено два мікрофони, вихідні сигнали яких через зовнішню звукову карту (коробочка біля нижної частини “торсу”) передаються на ноутбук. Ці сигнали обробляються за допомогою спеціального програмного забезпечення, й результати обробки містять потрібну для висновків інформацію.

Важливою частиною створеної системи є також потужний гучномовець (показаний на лівій частині фото), за допомогою якого в приміщенні, що тестується, випромінюються тестові широкосмугові сигнали – короткий звуковий імпульс або довгий шумоподібний сигнал.
Налагодження системи “Штучна голова” має відбутися найближчим часом, його планується виконати руками студентів-акустиків 3-4-го курсів за активної участі магістрів та аспірантів кафедри. Після налагодження системи, студенти мають поміряти характеристики кількох приміщень кафедри й таким чином навчитися експлуатації системи.

Важливо, що всі зазначені роботи плануються як складова частина учбового процесу у вигляді практичних й лабораторних занять, розрахунково-графічних робіт. Це значить, що студентам буде надано можливість навчатися, розв’язуючи реальні, а не штучно придумані завдання.
“Творцями” системи “Штучна голова” є професори А.М. Продеус, В.С. Дідковський, С.А. Найда, які є авторами ідеї, магістр 2-го року навчання М. Миронов, який доклав зусиль до отримання пінопластового макету голови, а також технічні робітники кафедри О.М. Романенко та Т.А. Холопцев, які багато попрацювали, щоб матеріалізувати цю ідею.

Зустріч гуртка “Звукорежисер”

Відбулася перша зустріч гуртка “Звукорежисер”. Тема зустрічі була  “Основи звукозапису. Способи перетворення аналового сигналу в цифровий та навпаки”. Через велику кількість відвідувачів, тимчасово, зустрічі будуть проходити в лабораторії 231. Слідкуйте за новинами.

Більше фото в нашому Instagram

Нагорода

З 2014 року колишні студенти, а на даний час викладачі кафедри акустики та акустоелектроніки Олександр Нижник та Ярослав Старовойт, разом із аспірантом кафедри Андрієм Святненко, працювали на Державному підприємстві «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів». Вони приймали активну участь у розробках сучасного гідроакустичного обладнання, а саме: радіогідроакустичних буїв, донних станцій виявлення підводних човнів та станції виявлення підводних диверсантів. Вказане гідроакустичне обладнання користується попитом не лише на теренах нашої країни, але й за кордоном.

Потрібно було неодноразово приймати участь у натурних випробуваннях обладнання, що розроблялося, як на території України (Чорне море), так і за кордоном (Китай, Індія, Південна Корея, ОАЕ). Нещодавно, за сумлінну роботу та вагомий внесок в розробку різноманітного гідроакустичного обладнання, наших випускників було відзначено високими державними нагородами, які вручив заступник командувача військово-морських сил ЗСУ України з авіації та протичовнової оборони. Ярослава Старовойта нагороджено почесною грамотою «За сумлінне виконання службових обов’язків та внесок у справу відновлення бойової готовності ЗСУ». Олександр Нижник та Андрій Святненко були нагороджені почесною відзнакою Державного концерну «Укроборонпром» «За вагомий внесок у розвиток оборонної промисловості України».

Unmute Project

В рамках соціального проекту «Unmute» медичною компанією «Все для вуха», за підтримки кафедри акустики та акустоелектроніки факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського, була здійснена безкоштовна перевірка слуху. Акція проходила 14 та 15 листопада 2018 р. в приміщенні Радіо КПІ. Співорганізаторами заходу також були Студентська соціальна служба КПІ ім. Ігоря Сікорського та Медіацентр КПІ , який безпосередньо здійснював висвітлення даної події.

Проект «Unmute» створений слабочуючою Наталією Петренко у відповідь на допомогу людям, котрі зібрали для неї кошти на нові слухові апарати. Акт вдячності вилився у масштабний проект.

Під час акції було здійснено перевірку слуху 104-м особам. В 11-ти з них виявлені порушення слуху. Людям надані консультації та рекомендації щодо їх подальших дій.

Аудіометр відразу знайшов своє місце в лабораторії “Біо- та психоакустики” кафедри акустики та акустоелектроніки факультету електроніки КПІ ім.Ігоря Сікорського (222 аудиторія 12 корпусу).

Повна інформація про акцію за посиланням:

Вітаємо з успішним захистом

29 травня 2018 року о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.19 КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся захист дисертації Гладкіх Нікіти Дмитровича на тему “Цифровий підводний акустичний зв’язок в мілкому морі” на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю “05.09.08 – прикладна акустика та звукотехніка”, науковий керівник Дідковський Віталій Семенович.

[:uk]Гаряче поздоровляемо дисертанта та його наукового керівника й бажаємо їм творчої наснаги та подальших успіхів у розвитку вітчизняної науки![:]