Загальна інформація для вступників

Найактуальніша інформація на нашому ОНОВЛЕНОМУ сайті!
Запрошуємо!

День відкритих дверей на кафедрі акустики та акустоелектроніки

Дні відкритих дверей факультету електроніки «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбудуться:

23 лютого 2018 о 17:00
21 березня 2018 о 17:00
20 квітня 2018 о 17:00
18 травня 2018 о 17:00

Час та місце проведення дня відкритих дверей: 17:00-18:30, корпус 12 НТУУ "КПІ", ауд.412:

 • 17:00 - 17:20 - відеопрезентації про факультет електроніки та його кафедри (аудиторія 412, корпус 12);
 • 17:20 - 17:50 - зустріч з керівниками кафедр (аудиторія 412, корпус 12);
 • 17:50 - 18:30 - екскурсія до лабораторій кафедри акустики та акустоелектроніки (ауд.209, лаб.220, 222)

План екскурсії (завантажити):

1. Кілька розповідей про все: від "що вивчають" й до "де потім працюють" (аудиторія 209)

 • акустичний моніторинг та захист від шуму транспортних потоків - доцент В. Заєць;
 • акустика та звукоізоляція приміщень - доцент В. Заєць;
 • комп'ютерне моделювання лінійок гучномовців -  - доцент В. Заєць;
 • ультразвук та його застосування  - професор С. Найда;
 • біоакустика та моделювання елементів слухової системи людини - професор С. Найда;
 • елементи психоакустики: акустична експертиза комунікаційних каналів - професор А. Продеус;
 • придушення шумової та ревербераційної завад шляхом цифрової фільтрації - професор А. Продеус;
 • елементи штучного інтелекту: дослідження систем автоматичного розпізнавання мовлення - магістр К. Кухарічева.

2. Відвідання найбільш цікавих лабораторій кафедри - акустичні камери №1 (аудиторія 220), №2 (аудиторія 222).

 • використання акустичних камер для акустичних досліджень -  доцент В. Заєць;
 • використання акустичних камер для досліджень із психоакустики - професор А. Продеус
Відеоролик "Що потрібно знати абітурієнту 2018 р.?" - розповідає Радміла Сегол


Репортаж із зустрічі на "Дні відкритих дверей"

Пропонуємо вашій увазі кілька фото із нещодавних зустрічей викладачів кафедри акустики та акустоелектроніки із майбутніми студентами.

Майбутні студенти на "Дні відкритих дверей"

Головуючий зустрічі - завідувач кафедри професор  Віталій Семенович Дідковський - почав із розповіді про напрямки інженерно-дослідницької та наукової роботи студентів - майбутніх бакалаврів та магістрів.

Віталій Семенович Дідковський вітає майбутніх студентів

Один із напрямків досліджень студентів та викладачів - це розв'язання складного завдання виявлення та спостереження за безпілотними літальними апаратами, прикладом яких є квадракоптери.

Дослідницькі квадракоптери

На зустрічі студенти кафедри Пилип Ларін та Андрій Козак супроводили розповідь про це завдання демонстрацією акустичного апаратно-програмного забезпечення, яке вони розробляють.

Пилип Ларін пояснює дію програмного забезпечення

Наразі вони спроможні обчислювати спектрально-кореляційні характеристики шумових сигналів від квадрокоптера, що дає змогу приймати рішення як про наявність літального апарату, так і про особливості його поведінки. На черзі - створення та навчання штучного інтелекту для автоматизації процедури прийняття рішень.

Професор кафедри Аркадій Миколайович Продеус продемонстрував низку прикладів застосування цифрової обробки сигналів мовних та музичних сигналів. Це й поліпшення якості мовних та музичних сигналів шляхом придушення шуму та реверберації, й різні акустичні ефекти, створені за допомогою вокодерів - зокрема, таке поєднання мови із музикою, коли здається, що диктор "співає". Крім того, наведено приклади спеціального спотворення голосу, синтезу сигналів для охоронних пристроїв (гавкіт величезного собаки).

Професор Аркадій Продеус наводить приклади цифрової обробки мовних та музичних сигналів

Доцент Віталій Пантелейович Заєць розповів про акустичні вимірювання в спеціальних заглушених приміщеннях - акустичних камерах, стіни в яких обшито товстим шаром звукопоглинаючих матеріалів. Крім того, він розповів про розрахунок та створення акустичних екранів повздовж трас із інтенсивним трафіком, що дозволяють суттево знизити рівень шуму поблизу таких трас.

Доцент Віталій Заєць розповів про акустичні вимірювання в заглушених приміщеннях

Зустріч закінчилася, але студенти ще довго не розходилися, задавали питання, цікавилися різними апаратними пристроями, програмнм забезпеченням.

В.С. Дідковський відповідає на запитання

 

Що таке акустика?

Відеоролик "Що таке акустика" (Школа абітурієнта 2018 р.) - професор Аркадій Продеус

Виступи студента Івана Руденко та доцента Віталія Зайця

Загальну роль акустики в сучасному світі дуже вдало характеризує запропонована в 1964 р. відомим американським ученим-акустиком Брюсом Ліндсеєм (R. Bruce Lindcey) схема, відома як «Ліндсеєвське колесо акустики». Нижче ми наводимо цю схему, адаптовану до української мови та трохи змінену за формою (оригінальний малюнок дійсно має форму колеса). Проте зміст "Колеса Ліндсея" збережено повністю.

Як бачимо, в "Колесі Ліндсея" виділено чотири області людської активності, в яких акустичні знання мають важливе значення: Науки про життя, Науки про Землю, Інженерія, Мистецтво. Центральне місце у цій діаграмі посідають фундаментальні дослідження в акустиці, які об'єднано загальною назвою - фізична акустика.

"Колесо" Ліндсея

 

Коротко про кафедру акустики та акустоелектроніки:

Кафедру засновано в 1936 році.
За минулі роки підготовлено біля 4000 фахівців в галузі акустичної техніки. 5 вихованців кафедри удостоєні Державних премій. Серед випускників кафедри 2 академіка, 12 докторів наук і понад 60 кандидатів наук. Підготовка фахівців здійснюється з використанням сучасних учбових програм та комп’ютерних технологій.

Навчання студентів проводиться в спеціалізованих лабораторіях та аудиторіях кафедри.
Практичний досвід роботи майбутні фахівці отримують на підприємствах та в науково-дослідних інститутах. Навчання студентів забезпечує 12 кандидатів та 7 докторів технічних наук. Навчаючись на кафедрі, студенти мають можливість паралельно з базовою освітою отримати в НТУУ «КПІ» другу вищу освіту за напрямками: менеджмент, маркетинг, економіка підприємництва, економічна безпека та інші.

Інформація для абітурієнтів

Навчання студентів здійснюється за освітньою програмою (спеціалізацією):

 • "Акустичні електронні системи та технології обробки акустичної інформації"

із блоками вибіркових дисциплін:

 • "Акустичні мультимедійні технології та системи"
 • "Акустичний моніторинг, біо- та психоакустика"

На етапі бакалаврської та магістерської підготовки студенти вивчають фундаментальні учбові дисципліни (математика, фізика механіка, інформатика, програмування, інженерна та комп’ютерна графіка, дисципліни гуманітарного напрямку та ін.), а також професійно-орієнтовані дисципліни акустоелектронного профілю (теорія електричних кіл, основи електроніки, теорія процесів та систем, теоретичні основи акустики, прикладна акустика, аналогова та цифрова схемотехніка, електроакустичні перетворювачі, вимірювання на звукових та ультразвукових частотах та ін.).

Студенти навчаються користуватися програмним інструментарієм для обробки акустичних сигналів та зображень, моделювання вимірювальних акустичних систем, а також проектування акустичних пристроїв та систем. Особлива увага приділяється проектуванню вимірювальних та діагностичних приладів, розробці акустичної апаратури, обладнання для домашніх та професійних студій звукозапису, ультразвукових комп’ютерних систем інтроскопії і томографії тощо.

Випускники кафедри, що навчаються за блоком вибіркових дисциплін «Акустичні мультимедійні технології та системи», мають фахову підготовку для технічного забезпечення музичних та мовних програм, для акустичного конструювання студій звукозапису, кіноконцертних залів, театрів та ін.. Фахівці в галузі ультразвукової інтроскопії знаходять застосування своїм знанням в різних галузях народного господарства, в тому числі в дослідженні фізико-механічних властивостей матеріалів та конструкцій, в дефектоскопії виробів та механізмів, проектуванні, експлуатації та ремонті ультразвукових медичних приладів для діагностики стану здоров’я людини, ультразвукових терапевтичних приладів, приладів для діагностики слуху, цифрових слухових апаратів та ін.

Блок вибіркових дисциплін «Акустичний моніторинг, біо- та психоакустика» насамперед присвячено розвязанню проблем  виникнення, передачі і сприйняття звуків. Цей напрямок включає музичну акустику, де вивчається створення музичних звуків (акустика музичних інструментів, акустика мовлення і співу, електроакустика); передачу звуків (архітектурна акустика, кодування звуку в каналах передачі) і сприйняття звуку (психоакустика - акустика слуху). В рамках психоакустики студенти вивчають принципово нові можливості роботи із звуком за допомогою комп'ютерних музичних технологій; розробляють акустичні системи, створюють нові засоби передачі просторової звукової інформації для цифрового радіомовлення, телебачення, звукозапису.

Основними місцями працевлаштування випускників є: Національна радіо- та телекомпанія України УТ-1, телеканали ICTV, К-1, Культура, СТБ та ін., апарат Верховної ради України, Служба безпеки України, НТК ім. Антонова, ВАТ «Укртелеком», Київський НДІ гідроприладів, ТОВ «Ультракон-сервіс», «Промприлад», Державний НДІ будівельних конструкцій, Інститут гідромеханіки, ДП «Укрметртестстандарт», Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича, Центр мікрохірургії ока, ДП «Сіменс Україна», НВО «ВАБОС», Інститут отоларингології ім. О.С. Коломийченка, Центр сучасного слухопротезування «Іпfoton», Центр слухової реабілітації «Аврора»...

Більш детальну інформацію про деякі із цих організацій ви знайдете на сторінці "Робота для акустиків у Києві"

 

Бар-коди та рекламний буклет кафедри акустики та акустоелектроніки НТУУ "КПІ":

                           

Бар-коди можна вивантажити для роздрукування на папері за цим посиланням

 Рекламний буклет розглянути та вивантажити для роздрукування

 

https://ez.osvitavsim.org.ua/

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” приймає ваші документи навіть вночі — подавайте документи електронно будь-де і будь-коли! Електронна заява повністю прирівнюється до паперової (Наказ Міністрества освіти і науки № 1378 від 13 жовтня 2017 року — https://mon.gov.ua/storage/app/media/vyshcha/vstup-2018/veliky-umovi/10-poryadok.pdf),  всі подані заяви ви можете переглядати у особистому кабінеті й моніторити рейтингову ситуацію за допомогою сайту vstup.info (інформація оновлюється раз на 24 години).

Переваги електронного вступу:
    • економія вашого часу;
    • жодних черг та спекотних коридорів;
    • жодних витрат на ксерокопії та виготовлення фотокарток;
    • можливість подати заяву будь-де і буль-який зручний час.

Якщо у вас виникають будь-які питання — звертайтесь за телефонами гарячих ліній факультетів та інститутів —http://kpi.ua/board-telephone. Інструкцію подання електронних заяв ви можете завантажити на офіційному сайті НТУУ “КПІ” та на сайті факультету електроніки.