ACOUSTIC №18

Як колишній шахтар виробляє акустичні системи ручної роботи

Бізнесмен Віталій Потоцький

Бізнесмен Віталій Потоцький родом з шахтарського містечка Торецька. Як і багато жителів Донецької області, він працював на шахті, яка належала державі. "Шахта називалася Північна, працював я ГРОЗом (гірничо-робітник очисного забою). Глибина роботи - 1160 метрів під землею", - розповідає він. Після нещасного випадку на шахті, в результаті якого загинув його товариш, вся романтика розвіялася. Потоцький полишив професію шахтаря і переїхав до Києва, де самостійно освоїв дизайн інтер'єрів. 

Через десять років Потоцький знову змінює рід діяльності, почавши робити акустичні системи. Він каже, що до акустики прийшов випадково, просто хотів створити автономну акустичну систему для пікніків. Перша продукція під брендом Pototskiy з'явилася в 2013 році. "Довге автономне звучання - це був найважливіший момент. Для чого мені це було потрібно? Щоб на пікніках завжди була музика. Це було 5 років тому. Я пішов по магазинах, але, на превеликий подив, не виявив будь-якого схожого пристрою. У той час зовсім не було автономних акустичних систем. Якщо б я тоді її знайшов, то купив би і заспокоївся. Але я не знайшов ", - розповідає Віталій.

Так Потоцький вирішив сам створити акустичну систему. Він намалював дизайн, зробив креслення і перший зразок. За його словами, проблеми було дві: перша - корпус з натурального дерева, друга - якісний унікальний звук. "Щоб знайти майстрів, які зроблять корпус, я витратив близько року. Віддавав креслення на меблеві фабрики, меблевим майстрам і мені здавалося це елементарним завданням. Але ніхто не міг впоратися. Корпуси лопалися, тріскалися. Але я таки знайшов потрібних людей, недалеко від Києва. Це виявилися гітарні майстри. У них була увага до деталей, хороше розуміння як працювати з живим деревом. Через кілька місяців ми спільно з ними змогли зробити корпус ", - згадує бізнесмен.

Для виробництва корпусів Потоцький використовував вільху тому, що вона звучить найкраще. "Мені хотілося одержати таке звучання, яке буде характеризувати мої акустичні системи. До того моменту я зібрав кілька зразків. Щось подарував друзям. Зрозумів, що мене це дуже захопило, поглинуло з головою. Я побачив, що це цікаво і користується попитом. Намагаючись досягти якісного звучання, я вирішив не витрачати роки, а знайшов людей в Києві, які займаються цим професійно. Вони будують акустичні системи для будинку, для автомобіля і дуже добре розбираються в темі. Спільно з ними ми побудували нову акустичну плату і підсилювач потужності. З нуля створили акустичну електроніку ", - розповідає підприємець.

Бізнесмен вирішив, щоб максимальна кількість деталей має бути українською. Однак, цей принцип не зовсім вдалося дотримати, оскільки динаміки в Україні купити не вдалося. "Динаміки в Україні виробляються. На Західній Україні є завод, який робить динаміки для автомобільних і електронних брендів. Мало хто знає, що в Land Rover і BMW встановлені українські динаміки. Проте завод виконує замовлення тільки для брендів за своєю схемою. Я не зміг у них купити динаміки. Довелося їх шукати в Німеччині. Підсилювачі українські. Ще було пару деталей з Америки", - пояснює Віталій.

Перша акустична система під брендом Pototskiy була готова на початку 2013 року.

Перші акустичні системи Віталія Потоцького

Однак революція і економічна ситуація в країні не дозволили бізнесменові швидко поставити виробництво на потік.

"Коли я захотів показати громадськості свій продукт, трапився Майдан. Я відкрив сторінку в ФБ вранці після того, як вночі побили студентів. Новини були сумними. Зрозумів, що не на часі. Все заморозив до січня. 7 січня 2014 року відкрив ФБ сторінку і почав транслювати свою діяльність. Економічна ситуація тоді теж підвела. Стався стрибок долара, а у нас багато речей були прив'язані до долара. Хоч дерево і українське, але з часом ціна стала сильно залежати від курсу ", - скаржиться бізнесмен.

"Стартував з моделі Junior. Потім з'явилися моделі Old School, Vintage, Grand Vintage, Superior, Stone, Eclipse. Кожна модель по-своєму унікальна. Вартість моделі Junior була 8000 гривень. На той момент це сприймалося адекватно. Людей чіпляла унікальність продукту - те, що він був українським і те, що не було аналогів. Продажі були, але невеликі. Каналом продажів був facebook та магазин E-ton на Басейній. Коли долар підскочив до 16/$, то 16 000 гривень - це була досить велика ціна для ринку. Ми почали опускати ціну за рахунок українських складових. Зарубіжні акустичні автономні системи, коли стали з'являтися, звучали по 4-8 годин. Мої акустичні системи звучали від 15 до 25 годин, але вага продукту вийшла 8,5 кілограма ", - описує перші моделі Потоцький.

Бізнесмен каже, що для старту особливого капіталу було не потрібно, оскільки спочатку це було не серійне виробництво. Пізніше прийшло розуміння, що це досить дорогий бізнес з тривалою окупністю. "За 4 роки було витрачено понад 100 тисяч доларів", - говорить він. Згодом виявилося, що продукти, які з'явилися на самому початку, виявилися невигідними і показували низький рівень продажів. "Так сталося, що всі моделі ми зняли з виробництва. Вони виявилися не затребувані на нашому ринку. Проект не вийшов на позитивний етап. Прийняли рішення зафіксувати збитки і зробити рестарт. Я довго думав і вирішив, що потрібно зробити рестарт, оновити лінійку і створити продукт, який буде затребуваний на нашому ринку", - розповідає бізнесмен.

Після рестарту Потоцький інвестував ще 400 тисяч гривень.

"Ми набили купу шишок, набралися досвіду, і тепер з таким багажем знань вирішили стартанути знову. Змінилося все. Подорожуючи, я створив бюджетну модель Music of your city, яка зараз показує класні продажу. Фішка цієї моделі в дизайні: базовий дерев'яний корпус зі зйомними решітками, які можна змінювати. На решітках зображені карти реальних міст".

Новий старт із новими моделями

"Модель почала користуватися великим попитом. Це спрацювало на рівні емоції. Її ціна зараз 5999 гривень. Торгова мережа Цитрус і компанія Pototskiy уклали договір про ексклюзивність. І проект почав приносити прибуток".  

На даний момент бізнесмен виробляє три види продукції: модель Music of your city, під замовлення дорожчу модель LIQUID (вартість 36 000 гривен) і підсилювач гучності для смартфонів Echo. "Нещодавно я випустив підсилювач гучності для смартфонів. Це бюджетна штука. Вона називається Echo. Вартості цієї моделі - 750 гривень. У пристрої відсутня будь-яка електроніка - є тільки корпус. Вся функція пристрою - посилення звуку від смартфона за принципом рупора. Тут важливо, щоб динамік смартфона був знизу. Пристрій виявився хітом. Зараз налаштовую серійне виробництво цієї моделі", - ділиться планами Потоцький.

Підсилювач гучності для смартфонів Echo

У планах запуск ще 3-х нових моделей. "Нові моделі знаходяться в розробці - це Alien, Leaf, Totem. Скоро я їх покажу світу", - каже наостанок Потоцький.

Останні моделі Віталія Потоцького

© Дмитро Казанцев, Юрій Винничук

Джерело: https://biz.censor.net.ua/resonance/3035151/kak_byvshiyi_shahter_proizvodit_akusticheskie_sistemy

 

Три історії про кумедні (й не дуже) пригоди штучного інтелекту

Історія перша: хто має сплатити послуги слюсаря?

Розумна колонка Echo від Amazon

Пізно вночі о 1:42 у відділок поліції Піннеберга (Германія) надійшла скарга на гучну музику. Правоохоронці прибули на місце, і спробували достукатися до власника квартири Олівера Хаберстроха, який в цей час відпочивав в Гамбурзі. Оскільки його не було вдома, вони викликали слюсаря, і відкрили двері.

Джерелом гучної музики виявилася розумна колонка Echo від Amazon, яка включилася з невідомих причин. Вони відключили пристрій і поїхали. Потерпілий поскаржився про інцидент німецькому представництву Amazon у Facebook. Він сказав, що поліцейські змінили замок в квартирі, та виставили йому рахунок за послуги слюсаря

Також він запитав у самої колонки, що йому тепер робити і хто відшкодує витрати на слюсаря? Вона відповіла, що не може знайти відповідь на це питання.

Джерело: http://nv.ua/ukr/world/countries/susidi-poskarzhilisja-v-politsiju-na-guchnu-muziku-jaku-vkljuchila-rozumna-kolonka-vlasnika-oshtrafuvali-2173627.html

 

Історія друга: перше в світі вбивство штучного інтелекту

Дослідники компанії Facebook, що працюють в рамках проекту FAIR (Facebook Artificial Intelligence Research), несподівано для себе виявили, що системи штучного інтелекту, які ними використовуються, винайшли нову власну мову, яка робить процес спілкування між системами штучного інтелекту більш ефективним, ніж при використанні будь-якої природної мови. Ця нова мова штучних інтелектів виявилася абсолютно незрозумілою для людей, і керівництво проекту прийняло рішення про обнулення накопичених баз даних, що рівносильно свого роду "вбивству" розвиненої системи штучного інтелекту.

Відзначимо, що однією з цілей проекту FAIR є створення інтелектуальних систем, здатних домовитися між собою або з людиною щодо виконання будь-якої задачі. "У людей, які стикаються між собою в якійсь області, часто є абсолютно різні цілі, що призводить до виникнення конфліктів інтересів. І тільки шляхом переговорів можна знайти компромісне рішення, яке задовольняє всі зацікавлені сторони"- пишуть дослідники, - "В нашому випадку однією із сторін переговорів виступає спеціально навчена нейронна мережа, дії якої призводять до знаходження оптимального рішення поставленої проблеми".

Слід відзначити, що в код системи штучного інтелекту спочатку були закладені програмні "пряники", які повинні були зробити основною мовою спілкування англійську мову. Однак стимулу такого програмного заохочення, на думку штучного інтелекту, виявилося недостатньо в порівнянні з перевагами, які забезпечує розробка і використання спеціальної штучної мови.

"Часто буває, що учасники бесіди відхиляються від природної мови, винаходячи нові терміни і ключові слова, що спрощують опис специфічних завдань і дій. Зрештою на світ з'являється новий сленг або мова, що оптимально підходить для спілкування у вузькоспеціалізованій області"- пишуть дослідники, - "З одного боку, така взаємодія систем штучного інтелекту - це добре, але з іншого боку, ніхто, крім самих систем, не в змозі щось зрозуміти і прийняти участь в їх діалозі".

Оскільки винахід власної мови системами штучного інтелекту виходить далеко за рамки цілей проекту FAIR, фахівці компанії Facebook вирішили почати весь процес заново. Адже системи, які розробляються ними, призначені в першу чергу для спілкування з живими людьми, і зараз програмісти вводять в код систем безумовні обмеження, які змусять ці системи користуватися виключно природною англійською мовою.

Історія третя: можлива відсутність контролю за штучним інтелектом насторожує людей

Штучний інтелект від Google AutoML створив новий штучний інтелект без участі людини. Як відзначають розробники, нова нейронна мережа перевершує аналоги, створені людьми, пише Новий час.

Програма AutoML діє як контролер або керуюча нейромережа, яка розробляє дочірню нейромережу для спеціалізованого завдання. Для цієї дочірньої мережі NASNet завданням було розпізнавання об'єктів - людей, автомобілів, світлофорів, сумок, рюкзаків - на відео в реальному часі.

Як відзначають дослідники з Google, NASNet успішно передбачала зображення в контрольній вибірці ImageNet в 82,7% випадків. Це на 1,2% краще, ніж минулий рекорд. Крім того, менш затратна версія NASNet перевершила найкращі схожі моделі для мобільних платформ на 3,1% ...

... Судячи з усього, основним мінусом створення подібних нейромереж є неможливість контролювати процеси AutoML і створення інших штучних інтелектів. Таким чином, система може створювати величезну кількість штучних інтелектів, навіть не повідомляючи про це людину...

Джерела: http://portaltele.com.ua/news/companies/v-facebook-ubili-iskusstvennyj-intellekt-izobretshij-svoj-yazyk.html
http://nv.ua/techno/innovations/slava-robotam-iskusstvennyj-intellekt-ot-google-samostojatelno-razrabotal-novyj-ii-2314655.html
http://itechua.com/technologies/9115