Гість із Франції

Французький гість з університету Ле-Ман

В лютому 2017 року до кафедри акустики та акустоелектроніки надійшов лист від Бруно Газенгеля - одного із викладачів та співробітників акустичної лабораторії університету Ле-Ман (Франція).

В.С. Дідковський, М. Гладких та Бруно Газенгель - початок зустрічі

Бруно запропонував кафедрі АтаАЕ, в рамках европейского проекту Erasmus, свої послуги в якості поінформовувача про можливості подальшого розширення співпраці між нашими університетами та кафедрами.

Звичайно, наше керівництво дало згоду, й така зустріч відбулася 18 квітня 2017 року.

Зустрічали гостя в аудиторії 209 кафедри акустики та акустоелектроніки. Почалася зустріч із вступного слова завідувача кафедрою Віталія Семеновича Дідковського, котрий коротко нагадав присутнім студентам 3-5-го курсів про успішну співрпрацю із університетом Ле-Ман на протязі поточного навчального року. Роль перекладача виконував Микита Гладких, котрий вже має досвід стажування в університеті Ле-Ман. Потім Бруно приступив до демонстрації привезених презентацій. Його виступ можна поділити на дві частини.

Студенти 3-5 курсів кафедри АтаАЕ

В першій частині своєї розповіді Бруно розказав про університет Ле-Ман та про вимоги до студентів, які хочуть навчатися за магістерською програмою. Він також сповістив, що прохання одного із наших магістрі розглядається керівництвом університету Ле-Ман. Цілком ймовірно, цей магістр приєднається до Дениса Волкова, котрий вже майже рік стажується у Франції й показує високі результати у навчанні.

Друга частина виступу Бруно була присвячена розповіді про напрямки діяльності акустичної лабораторії університету Ле-Ман. Як виявилося, в цій добре оснащеній лабораторії працює кілька десятків дослідників. 

Хоча вголос цього не було сказано, але Бруно фактично натякнув про потенційну можливість науково-практичної співрпраці співробітників нашої кафедри акустики та акустичної лабораторії університету Ле-Ман. Звичайно, така співпраця була б дуже доречною, оскільки нашим дослідникам давно слід опановувати західні технології організації наукових досліджень, й таким чином поступово звільнятись від містечкових манер в науці, що "прилипли" до нас ще із часів Радянського Союзу. Таке звільнення вже відбувається шляхом участі в міжнародних конференціях із статусом IEEE, шляхом відстежування індексів цитування, але цього, звісно, замало щоб відчути себе рівним із членами міжнародної наукової спільноти.

Фото на пам'ять

Зустріч із Бруно закінчилася спільним фотографуванням та обміном корисною інформацією. Наші студенти та викладачі одержали корисні дані щодо вимог до магістрів-акустиків в університеті Ле-Ман, ознайомилися із переліком напрямків наукових досліджень фрацузьких колег в галузі акустики та тісно пов'язаних із нею дисциплін. Сподіваємося, що й протилежна сторона одержала від спілкування  користь й задоволення.

До нових зустрічей!