ACOUSTIC №10

Навчання за кордоном – реальність!

Усі багато чули й читали про освітні програми навчання за кордоном. Проте не всі знають про які саме програми йдеться. Пропонуємо вашій увазі інформацію про програму Європейського Союзу «Еразмус Мундус».

Ця освітня програма спрямована на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності серед студентів, викладачів, науковців. Вона надає можливість студентам бакалаврам, магістрантам, аспірантам, докторантам, а також викладачам і молодим вченим пройти навчання або стажування в одному європейському університеті, який є партнером певного консорціуму терміном від 1 місяця до 2 років (в залежності від типу мобільності) за стипендією.

Ерамус Мундус пропонує:

 • Стипендії для студентів і дослідників програми Ерамус Мундус,
 • Курс спільного доктора в двох або більше європейських університетів
 • Близько 170 магістерських та докторських курсів на вибір
 • Стипендії для сприяння обміну студентами між європейськими і неєвропейськими
 • університетами - періодів навчання може варіюватися від 3 місяців до 3 років.

Участь у програмі Ерамус Мундус надає унікальну можливість:

 • для студентів отримати незабутній досвід навчання в одному з престижних європейських університетів (стипендія 1000 €/місяць);
 • для аспірантів, кандидатів наук - написання дисертації під керівництвом видатних науковців, проведення досліджень в оснащених лабораторіях (стипендія 1500 - 1800 €/місяць);
 • для викладачів та співробітників НТУУ «КПІ» - обмін досвідом викладання, підвищення кваліфікаційного рівня та перебування в іншому культурному середовищі (стипендія 2500 €/місяць);

Проект EMERGE

Даний проект дає можливість студентам, магістрантам, аспірантам, дослідниками, а також викладачам та адміністративним співробітникам пройти навчання або стажування в одному з 8 європейських вузів консорціуму строком від 1 місяця до 10 місяців (в залежності від цільової категорії учасника). Учасники програми отримують стипендію. Розмір стипендії залежить від типу обраної програми та статусу учасника (студент/аспірант/співробітник).

В проекті EMERGE можуть приймати участь:

 • студенти бакалаврату та магістратури
 • аспіранти та дослідники
 • викладачі та співробітники університету

В рамках проекту було створено консорціум із 17 університетів-партнерів. Учасники проекту з НТУУ "КПІ" можуть обрати для стажування будь-який з університетів країн ЄС, що входять до консорціуму:

 • Грацський університет імені Карла і Франца (Австрія)
 • Льовенський католицький університет (Бельгія)
 • Університет Монпельє II (Франція)
 • Єнський університет ім. Фрідріха Шиллера (Німеччина)
 • Університет Гронінгена (Нідерланди)
 • Ягеллонський університет (Польща)
 • Університет Гранади (Іспанія)
 • Університет Александру Іоан Куза (Румунія)

Вимоги до студентів:

 • Участь у Конкурсі приймають студенти 2-5 курсу денної форми навчання
 • Середній бал за весь період навчання претендентів повинен бути не менше ніж 4,0 за п'ятибальної шкалою оцінювання. При підрахуванні середнього балу враховуються оцінки, отримані на екзаменах, диференційованих заліках, при захисті курсових робіт, проектів, а також згідно з навчальними планами враховуються оцінки, отримані за результатами практики (навчальної, виробничої, технологічної, експлуатаційної, конструкторської, педагогічної, економічної, науково-дослідної, і т.д.)
 • Кандидат має відповідати усім критеріям та/або вимогам приймаючої сторони (наприклад: наявність диплому бакалавра (для магістерських програм); наявність попереднього листа запрошення (за необхідністю); наявність мовних сертифікатів або довідки від викладача іноземної мови НТУУ «КПІ» про володіння кандидатом необхідним рівнем іноземної мови та ін.)

Існує ще й проект TEMPO, котрий прагне здійснити вагомий вплив на вищі навчальні заклади країн «третього світу» (Україна, Молдова, Білорусія, Грузія, Азербайджан, Вірменія) не тільки за рахунок мобільності, яка безпосередньо є метою проекту, але й зосередити увагу на стійкості та міцності подальших багатосторонніх зв'язків. Проект також прагне за допомогою освіти та професійної підготовки забезпечити практичні результати, корисні для поліпшення якості життя, для покращення навколишнього середовища та досягнення стійкого розвитку країн.

За матеріалами сайтів:

Відділ академічної мобільності НТУУ "КПІ"

Національний Темпус-офіс в Україні

Представництво Європейського Союзу в Україні

(c) Оксана Родіна

Розглянемо поближче

У попередній статті Ви мали змогу ознайомитися з інформацією «Що таке програма Erasmus Mundus» і що вона пропонує студентам та викладачам нашого ВУЗу. Передивившись багато статей та відгуків з приводу програми, я помітила деякі невідповідності, хоча жодного незадоволеного учасника не побачила. В даній статті я хочу спробувати відповісти на запитання, які можуть зацікавити при вивченні даного питання та на ті, що не спадають на думку зразу, але ж мають велике значення.

Мови

Перш за все ви маєте знати хоча б англійську мову: усі реєстрації та більша частина інформації саме англійською.
У списку велика кількість країн, у які Ви б могли поїхати, і зрозуміло, що може знадобитися ще хоча б одна мова. Читала відгук, у якому дівчина пише про навчання у Мадриді: лекції читалися іспанською мовою, але там дозволялося здавати письмові роботи англійською. Існують безкоштовні курси мови за місяць до навчання і платні під час учбового процесу.

Місця та бали

Комітет менеджменту проекту у квітні на засіданні в Будапешті відібрав з 354 поданих заявок 110 учасників,серед яких - 16 учасників з нашого університету: 10 студентів, 4 аспіранти та 2 співробітники з ФЕЛ, ФІОТ, ПБФ, ФАКС (пише сайт КПІ). Як бачите конкурс достатньо великий. Для проходження ви повинні мати високий середній бал. Також приймати учать можуть лише студенти починаючи з другого курсу.

Гроші

Обіцяють стипендію, що буде покривати усі затрати (проживання, підручники тощо) і становитиме 1000 євро. Погодьтеся, що сума велика, і чесно кажучи, мені слабо віриться. Читала, що насправді розмір стипендії дорівнює середньому прожитковому мінімуму країни, в якій обрано навчання. Знову ж у відгуках мала змогу прочитати, що у студента стипендія була 480 євро. 300 євро коштувало проживання у гуртожитку, а він знімав кімнату за 280 євро, але з Інтернетом. Ви ж розумієте, що гроші потрібні не лише на підручники і їжу. Стовідсотково Вам захочеться сходити на якісь екскурсії, у театр чи кіно, розважитися з новими друзями, відпочити, на це також необхідні гроші, а оскільки рівень життя в більшості країн Європи вищий ніж у нас, то і ціни там значно вищі!

Не забуваймо, що Вам також можуть знадобитися курси мови. Подумайте, чи зможете Ви виділити достатню кількість грошей на цю поїздку.

Спеціальність

Для обрання спеціальності Вам прийдеться витратити досить багато часу. Велика кількість країн, величезна кількість університетів, у яких багато факультетів та спеціальностей. Я думаю, що знайти саме те, що потрібно Вам, можливо. Пропоную спочатку добре ознайомитися зі списком країн і університетів. Потім окремо передивитися інформацію в Інтернеті, почитати відгуки. Якщо добре пошукати, то щось пов'язане з акустикою Ви обов'язково знайдете.

Одразу надаю посилання на перелік спеціальностей для ознайомлення.

Академвідпустка

З приводу академвідпустки, то вона може й не знадобитися! Річ у тім, що наш університет, а зокрема наша кафедра всіляко заохочує студентів, які вирушають за кордон у наукових цілях. Сесію можна буде скласти достроково, або ж пізніше (це вже як ви домовитеся). Єдине, наш завідувач кафедрою (Дідковський Віталій Семенович) радить їхати на п'ятому курсі, в першому семестрі і всього на три місяці, оскільки це найменше завадить навчанню і збереженню Вас в рядах нашої кафедри. Тобто два тижні вересня походити на навчання, познайомитися з викладачами, влитися в процес, а приїхати якраз на сесію. З його слів це - найбезболісніше рішення. Закликаю добре подумати перед тим, як заповнювати заявку. Ви маєте добре зважити всі за і проти, усі свої можливості. Водночас не лякайтеся спробувати свої сили!

Успіхів Вам!

(c) Вдовенко Марія

Джазова піаністка Хіромі Уехара – чудо ХХI століття

Ось вже кілька місяців, як я «підсів» на Хіромі й слухаю її записи годинами. А вже її фортепіанні дуети із Чіком Коріа - це щось взагалі за межами... Знайомство з музикою Хіромі відбулося випадково - у газеті «Дзеркало тижня» я натрапив на статтю про п'ятий Міжнародний джазовий фестиваль Jazz in Kiev, де про Хіромі було сказано багато гарного. Блискуча техніка, імпровізує на теми з творів Бетховена, зал аплодує стоячи, і таке інше... Понишпорив в Інтернеті - і дещо накопав, чим і ділюся... Отже, згідно Вікіпедії, Хіромі Уехара народилася 26 березня 1979 року в Хамамацу (Японія). Почала навчатися класичному фортепіано у віці шести років. З 14 років грала в Чеському філармонічному оркестрі. Вчителька музики, окрім класичного репертуару, також навчала її джазовим імпровізаціям - і це напрочуд дивно й нестандартно! Але, мабуть, і Хіромі була нестандартною ученицею... В 17 років, почувши її гру, всесвітньо відомий джазовий піаніст та композитор Чік Коріа запрошує її зіграти в рамках його виступу в Токіо. Потім вона поступає в Музичний коледж Берклі в Бостоні, штат Массачусетс, де її наставником був Ahmad Jamal (американський джазовий піаніст, композитор і педагог). Ще до закінчення навчання Хіромі починає співробітництво з Telarc International (американська незалежна звукозаписна компанія). З моменту свого дебюту в 2003 році, Хіромі гастролює по усьому світі з виступами на різних джазових фестивалях. Оскільки краще один раз побачити й багато разів почути, ніж нічого цього не робити, пропоную відвідати сторінку, де ведучий телепередачі Джаз-Пік Євгеній Довгих трохи нуднувато захоплюється Хіромі. (Довідка про проект Джаз-Пік). Однак ця занудність із лишком компенсується відео-фрагментами з декількох концертів Хіромі. Відеоролик довгуватий - приблизно 40 хвилин, та і якість відео залишає бажати кращого. Однак не думаю, що хтось сильно пошкодує, витративши свій дорогоцінний час й одержавши перше враження про Хіромі та її можливості...

На сьогодні на її рахунку вісім альбомів, «не рахуючи» двох CD-Дисків фортепіанного дуету із Чіком Коріа: AnotherMind (2003), Brain (2004), Spiral (2006), Time Control (2007), Beyond Standard (2008), Place to Be (2009), Voice (2011), «The Connection» (2012).

Не буду підказувати, де знайти ці диски - зрозуміло, що в магазині... :)

 

(c) Аркадій Продеус