ACOUSTIC №9

Як безкоштовно одержати освіту за кордоном

На сайті виховної роботи НТУУ "КПІ" ще 13 грудня з'явилася інформація:

«Повідомляємо Вас, що конкурс на участь у програмах проекту EMERGE в рамках Erasmus Mundus Action 2 відкритий! На сайті проекту EMERGE вже представлені як академічні пропозиції від наших європейських партнерів, так і вимоги та критерії відбору в той чи інший університет. Нагадуємо, що кінцевий термін подачі документів 29 лютого 2013 року. За додатковою інформацією звертайтеся до відділу академічної мобільності студентів: 1 корпус, офіс 299/13, тел.:454-99-55, e-mail: vam@kpi.ua»

Втім, звернувшись на сайт згаданого вище проекту EMERGE , бачимо, що кінцевий строк подачі заяв 15 лютого! Таки чином, треба поспішати, бо часу практично не залишилося!

А поки що нижче розміщуємо коротку інформацію щодо можливостей Erasmus Mundus та інших ("Темпус", імені Жана Моне) аналогічних програм.

Про програму "Еразмус Мундус"

Програма ЄС - "Еразмус Мундус" стартувала в Україні в 2004 році. Зараз, крім студентів і аспірантів, у конкурсі можуть брати участь і докторанти. Усім їм дозволено вчитися в декількох європейських університетах одночасно.

Конкурс на одержання стипендій і грантів "Еразмус Мундус" Єврокомісія повідомляє щорічно. Минулого конкурсу на одне місце претендувало близько 11 учасників. З України відібрали 200, зокрема, 35 студентів і наукових співробітників НТУУ КПІ. Семестр або два вони зможуть безкоштовно вчитися в одному з вузів Австрії й Голландії, одержувати стипендію і жити в гуртожитку - в окремій кімнаті.

"Еразмус Мундус" - єдина програма, у якій студенти можуть брати участь персонально, причому без вікових обмежень. Для цього потрібно вибрати один з європейських вузів і курс, де хотілося б учитися. Далі - подати заявку на участь ( заповнивши аплікаційну форму) і зібрати всі необхідні документи. Це - резюме, сертифікати про вільне володіння іноземними мовами (англійську, німецьку або французьким), нотаріально засвідчену копію диплома про вище утворення або "залікові" з оцінками (чим вище, тим краще) з перекладом на мову тої країни, що вибрали. Добре також прикласти список всіх курсів, які ви вивчали, і лист-мотивацію - чому для вас так важливо потрапити саме в цей європейський вуз.

Щоб одержати стипендію в розмірі 24 тисячі євро в рік (для докторантів - від 60 тис.євро до 130 тис. євро, для науково-викладацького складу - 14,5 тис. євро на 3 місяці), потрібно спробувати переконати відбірну комісію, що саме ви гідні цих грошей. Їх, за досвідом переможців попередніх конкурсів, повинне вистачити на навчання, підручники, проживання, їжу, проїзд, візу й страховку.

Про програму "Темпус"

Ще в 1993 році - в Україні початку працювати програма Темпус. Її мета - модернізація вищої освіти в країнах-сусідах Євросоюзу. Тематика проектів найрізноманітніша - від розробки й впровадження навчальних програм по суспільній роботі, інтелектуальній власності, космічним технологіям, екологічному менеджменту до керування земельними ресурсами й співробітництва університетів і бізнесу.

Кращі проекти відбираються на конкурсі, що щороку повідомляє Єврокомісія. Подавати заявку на конкурс від імені консорціуму може тільки вуз ЄС (КПІ є таким).

У листопаді 2012 року стартував шостий конкурс проектів Темпус. Термін подачі заявок - до лютого. Правда, спочатку потрібно визначитися з тематикою майбутнього проекту й переконатися, що вона відповідає стратегії розвитку вашого вузу й національним або регіональним пріоритетам програми Темпус.

Чим це нам корисно?

Плюси: ознайомитися із рівнем вищої освіти за кордоном; попрацювати із викладачами «європейської» кваліфікації; попрацювати в технічних лабораторіях із гарним устаткуванням

Мінуси: потрібно працювати :)

Більше про освітні програми ЄС - на сайті Національного Темпус-офісу