тиждень
RSS
Роботодавці


Наші друзі
Молодіжна дисконтна мережа «KPI SDC»

Наші друзі
Український музичний ярмарок-2017

Події та новини

Гість із Франції

04.04.2017

Французький гість з університету Ле-Ман

В лютому 2017 року до кафедри акустики та акустоелектроніки надійшов лист від Бруно Газенгеля - одного із викладачів та співробітників акустичної лабораторії університету Ле-Ман (Франція).

В.С. Дідковський, М. Гладких та Бруно Газенгель - початок зустрічі

Бруно запропонував кафедрі АтаАЕ, в рамках европейского проекту Erasmus, свої послуги в якості поінформовувача про можливості подальшого розширення співпраці між нашими університетами та кафедрами.

Звичайно, наше керівництво дало згоду, й така зустріч відбулася 18 квітня 2017 року.

Зустрічали гостя в аудиторії 209 кафедри акустики та акустоелектроніки. Почалася зустріч із вступного слова завідувача кафедрою Віталія Семеновича Дідковського, котрий коротко нагадав присутнім студентам 3-5-го курсів про успішну співрпрацю із університетом Ле-Ман на протязі поточного навчального року. Роль перекладача виконував Микита Гладких, котрий вже має досвід стажування в університеті Ле-Ман. Потім Бруно приступив до демонстрації привезених презентацій. Його виступ можна поділити на дві частини.

Студенти 3-5 курсів кафедри АтаАЕ

В першій частині своєї розповіді Бруно розказав про університет Ле-Ман та про вимоги до студентів, які хочуть навчатися за магістерською програмою. Він також сповістив, що прохання одного із наших магістрі розглядається керівництвом університету Ле-Ман. Цілком ймовірно, цей магістр приєднається до Дениса Волкова, котрий вже майже рік стажується у Франції й показує високі результати у навчанні.

Друга частина виступу Бруно була присвячена розповіді про напрямки діяльності акустичної лабораторії університету Ле-Ман. Як виявилося, в цій добре оснащеній лабораторії працює кілька десятків дослідників. 

Хоча вголос цього не було сказано, але Бруно фактично натякнув про потенційну можливість науково-практичної співрпраці співробітників нашої кафедри акустики та акустичної лабораторії університету Ле-Ман. Звичайно, така співпраця була б дуже доречною, оскільки нашим дослідникам давно слід опановувати західні технології організації наукових досліджень, й таким чином поступово звільнятись від містечкових манер в науці, що "прилипли" до нас ще із часів Радянського Союзу. Таке звільнення вже відбувається шляхом участі в міжнародних конференціях із статусом IEEE, шляхом відстежування індексів цитування, але цього, звісно, замало щоб відчути себе рівним із членами міжнародної наукової спільноти.

Фото на пам'ять

Зустріч із Бруно закінчилася спільним фотографуванням та обміном корисною інформацією. Наші студенти та викладачі одержали корисні дані щодо вимог до магістрів-акустиків в університеті Ле-Ман, ознайомилися із переліком напрямків наукових досліджень фрацузьких колег в галузі акустики та тісно пов'язаних із нею дисциплін. Сподіваємося, що й протилежна сторона одержала від спілкування  користь й задоволення.

До нових зустрічей!

З Днем народження!

18.04.2017

З Ювілеєм!

07.04.2017

 

Співпраця із IT компаніями

29.03.2017

Співпраця із IT компаніями

Зав.кафедрою Віталій Семенович Дідковський та директор IT компаній Кіра Олександрівна Рудик-Кузменко

29 березня 2017 року відбулася зустріч представників кафедри акустики та акустоелектроніки із керівництвом IT компаній Sprint-42, AUDYSSEY та Ring Labs. Метою зустрічі було встановлення корисних для обох сторін зв'язків. Наводимо головну частину "Листа про наміри", підписаного завідуючим кафедрою Віталієм Семеновичем Дідковським та головним виконавчим директором IT компаній Кірою Олександрівною Рудик-Кузьменко:

"Ми, що нижче підписалися, проголошуємо метою нашої співпраці сприяння розвитку науки в галузі інформаційних технологій, а саме: сфери штучного інтелекту, машинного навчання в Україні шляхом покращення умов навчання студентів, а саме надання сучасного необхідного обладнання для навчання студентів, надання грантів, співпраці у підготовці та проведенні спільних досліджень тощо. Даний перелік не виключає інших сфер для співпраці, які можуть виявитися у майбутньому".

Зустріч із студентами кафедри

Після підписання "Листа про наміри" був підписаний також "Договір даріння", згідно із яким кафедрі було даровано корисні та потрібні для навчального процесу речі: штори-жалюзі для аудиторій 209 та 209А, комп'ютерний проектор, екран для проектора, а також радіомікрофонну систему Shure. Остання дуже згодиться викладачам та дисертантам, оскільки часто-густо гучності їхніх голосів недостатньо, щоб забезпечити гарну розбірливість мовлення. 

Щодо штор-жалюзі - це "спасіння" для студентів та викладачів, оскільки вікна зазначених аудіторій орієнтовані на південь, й у приміщеннях навесні дуже жарко. Крім того, комп'ютерні презентації дуже погано видно - заважають прямі промені сонця, що заливають приміщення. Жалюзі, новий комп'ютерний проектор із екраном - це комплексне рішення зазначених проблем.

Кіра Олександрівна проінформувала студентів про вимоги до них як майбутніх IT-шників. Вона розказала про напрями діяльності компаній, керівником яких вона є. Звичайно, студенти з великим інтересом її слухали й задавали питання: які мови програмування потрібно знати, наскільки важливим є знання англійскої. На даний час, була відповідь, головними мовами програмування для "рядових" програмістів є С++ та Python. Проте є категорія так званих "дослідників", які мають повне право користуватися програмним інструментарієм високого рівня, таким як Matlab, Lisp та ін. Знання англійської є дуже важливим, оскільки доводиться тісно спілкуватися із американськими замовниками.

Представники Sprint-42: PR-менеджер Анна Будкевич та виконавчий директор Кіра Рудик-Кузьменко

На запитання, що саме програмується, була відповідь, що це софт для різних гаджетів та систем. Одним із прикладів є дверний відеодзвоник, котрий одночасно є елементом охоронної системи дому. Цей дзвоник наділено штучним інтелектом, оскільки потрібно розпізнавати обличчя людей, котрі намагаються увійти в дім. Створення такого штучного інтелекту і є одним із головних завдань.

Студенти кафедри на зустрічі

Інші проекти стосуються розпізнавання мовлення, виявлення ключових слів, ідентифікація дикторів - й ці завдання мають вирішувати випускники саме кафедри акустики та акустоелектроніки. Справа в тім, що реальне мовлення завжди відбувається на тлі потужних завад, головним чином у вигляді оточуючого шуму - це шум транспорту, шум вітру, голоси окремих людей та тварин та ін. Завадою є також реверберація та навіть відлуння, що мають місце у приміщеннях. Й саме інженери-акустики повинні забезпечити придушення цих завад, що суттєво знижують ефективність систем автоматичного розпізнавання мовлення.

Студенти кафедри на зустрічі

Після зустрічі гостям було продемонстровано найбільш цікаві лабораторіїї кафедри - це заглушені кімнати, в яких час реверберації сягає лише 0,1 секунди (для порівняння зазначимо, що в аудиторіях ФЕЛ час реверберації знаходиться в діапазоні 0,6 - 1,2 секунди), а рівень шуму є значно нижчим за той, що є зазвичай в приміщеннях.

Підписання домовленностей від Sprint-42

Розстаючись із гостями, домовилися про тісну співпрацю. Планується проведення семінарів та навчальних курсів за участю представників IT-шників. Мислиться, що доречним при цьому було б не тільки вивчення мов програмування та окремих спеціальних теоретичних питань, але й практичне закріплення знань шляхом моделювання різних пристроїв та систем із використанням сучасних мікроконтролерів та мікрокомп'ютерів типу Arduino, Raspberry Pi, Orange та ін.

Підписання домовленостей від кафедри

Що стосується студентів, випускників та дисертантів кафедри - для них співпраця кафедри із IT-шниками має бути могутнім стимулятором для інтенсивного навчання в університеті та надбання потрібних знань та практичних навичок.

Вітаємо з успішним захистом

21.03.2017

21 березня 2017 року о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.19 КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся захист дисертації Гусака Захара Тарасовича на тему: “Випромінювання гідроакустичних сигналів циліндричними п'єзокерамічними перетворювачами з екранами” за спеціальністю 05.09.08 – прикладна акустика та звукотехніка, науковий керівник Лейко Олександр Григорович.

Захар Гусак відповідає на запитання

 

Гаряче поздоровляемо дисертанта та його наукового керівника й бажаємо їм творчої наснаги та подальших успіхів у розвитку вітчизняної науки!

< назад 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041 далее >